Blaty

Blaty

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo produkty z kategorii blaty kuchenne. Nasza firma ściśle wspołpracuje z czołowymi producentami płyt. Jesteśmy dystrybutorem marki Silestone. Poniżej prezentujemy naszą ofertę na produkty z kategorii blatów kuchennych.

Kuchenne blaty granitowe

Granit to skała magmowa typu głębinowego, który powstawał miliony lat temu wskutek powolnego zastygania magmy na dużej głębokości. Składa się z kwarcu, skalenia i miki. Jest wydobywany na całym świecie np. w górach Brazylii, Włoch, Indii, Chin i Ameryki także w Polsce. Granity to skały o dużej twardości i niezmienności szybko zostały docenione jako materiały budowlane. Tekstura ziarnista jaką charakteryzuje się granit wraz z jej różnymi odcieniami znakomicie nadaje dostojności i zdolności do kompozycji zdobniczych. Podstawowe odcienie prowadzą od szarości poprzez żółcienie, zielenie, błękity i brązy do czerwieni.
Dzięki swojej trwałości, i strukturze znajduje swe zastosowanie wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Jest używany do produkcji schodów, parapetów, posadzek i tarasów, kominków. Jest materiałem szczególnie polecanym do wykończeń zewnętrznych, gdyż jest odporny na warunki atmosferyczne, ścieranie oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Dysponujemy granitami grubości 2cm i 3cm, o strukturze polerowanej, płomieniowanej i szczotkowanej. Granit jest materiałem ekologicznym, niepalnym, łatwym do utrzymania w czystości
Poniżej prezentujemy wzory wykorzystywane do produkcji blatów:

Blaty z konglomeratu

Konglomerat to materiał składający się z tłucznia marmurowego, który stanowi ok 95% masy oraz spoiwa, którym w tym przypadku jest żywica poliestrowa. Ze względu na parametry zbliżone do marmuru, polecany jest do wewnątrz. Warunki atmosferyczne mogą spowodować zblednięcie barw oraz zmatowienie materiału. Materiał ten jest łatwy do utrzymania w czystości, trwały, występuje w różnych barwach oraz rodzajach uziarnienia. Posiadamy konglomeraty grubości 2cm i 3cm. Jedną z wielu pozytywnych cech tego materiału jest jego niższa cena niż w przypadku czystego marmuru.