Konglomerat kwarcowy – SILESTONE

Konglomerat kwarcowy – SILESTONE

Kwarc to jeden z najbardziej powszechnych minerałów. Jest to składnik wielu skał magmowych (np. granitu), osadowych i metamorficznych, powstający w wyniku krystalizacji wapienno-magmowej. Występuje w stanie czystym lub jako domieszka, często w formie żył kwarcowych. Dzięki jego twardości i odporności na kwasy, znajduje szerokie zastosowanie, również w produktach wymagających precyzji i wysokiej jakości.
Konglomerat kwarcowy, czyli wyroby Silestone stanowią kombinację kwarcu (ok 94%) oraz żywicy poliestrowej, która stanowi spoiwo o bardzo dobrych właściwościach fizyko-chemicznych. Skład wyrobów Silestone pozwala na powielanie wzorów i kolorów oraz jest materiałem niezwykle twardym i wytrzymałym, odpornym na uderzenia, zarysowania i plamy. Silestone posiada także antybakteryjną warstwę ochronną, która czyni tworzywo niezwykle unikalnym ze względu na swoje właściwości higieniczne.
Wyroby Silestone posiadają 10 lat gwarancji producenta, niezwykle bogatą gamę kolorów i wzorów, występują w grubościach 1,2cm (stosowany głównie do obłożenia ścian) 2cm i 3cm w powierzchni polerowanej, seude i volcano.

Przykłady wzorów:

By dowiedzieć się więcej na temat wyrobów Silestone zapraszamy na stronę www. silestone.com.pl