Parapety

Parapety

Nasz zakład kamieniarski specjalizuje się w produkcji parapetów marmurowych oraz z konglomeratu. Posiadamy różnego rodzaju marmury które są wykorzystywane do produkcji parapetów.

Marmur

Z uwagi na swoją wyjątkową gramaturę jest materiałem chętnie wykorzystywanym w budownictwie. Różnorodność wzorów i rodzaju tego kruszcu pozwala na modną aranżację wnętrz. Szczególnie polecany do wnętrz. Parapety marmurowe są szczególnie miłym dla oka dodatkiem pozwalającym wydobyć piękno danego pomieszczenia.

Konglomerat

Czym jest konglomerat?
Konglomerat jest materiałem który składa się z wyselekcjonowanych łupków pochodzących z kamienia naturalnego i stanowi 95% masy w połączeniu z żywicą poliestrową, która pełni funkcję spoiwa. Jest bardzo często wykorzystywany do produkcji modnych i stylowych parapetów. Parapet z konglomeratu jest przeznaczony do montażu wraz z oknami PVC, drewnianymi lub wykonanymi z aluminium.

Kwarc to jeden z najbardziej powszechnych minerałów. Jest to składnik wielu skał magmowych (np. granitu), osadowych i metamorficznych, powstający w wyniku krystalizacji wapienno-magmowej. Występuje w stanie czystym lub jako domieszka, często w formie żył kwarcowych. Dzięki jego twardości i odporności na kwasy, znajduje szerokie zastosowanie, również w produktach wymagających precyzji i wysokiej jakości.
Konglomerat kwarcowy, czyli wyroby Silestone stanowią kombinację kwarcu (ok 94%) oraz żywicy poliestrowej, która stanowi spoiwo o bardzo dobrych właściwościach fizyko-chemicznych. Skład wyrobów Silestone pozwala na powielanie wzorów i kolorów oraz jest materiałem niezwykle twardym i wytrzymałym, odpornym na uderzenia, zarysowania i plamy. Silestone posiada także antybakteryjną warstwę ochronną, która czyni tworzywo niezwykle unikalnym ze względu na swoje właściwości higieniczne.
Wyroby Silestone posiadają 10 lat gwarancji producenta, niezwykle bogatą gamę kolorów i wzorów, występują w grubościach 1,2cm (stosowany głównie do obłożenia ścian) 2cm i 3cm w powierzchni polerowanej, seude i volcano. By dowiedzieć się więcej na temat wyrobów Silestone zapraszamy na stronę www. silestone.com.pl

Pielęgnacja

– Do pielęgnacji i czyszczenia należy używać wody i wyłącznie środków o neutralnym pH. Głównym wrogiem wyrobów z konglomeratu są zanieczyszczenia, które jeśli nie zostaną usunięte, pozostawiają niebezpieczną patynę, powodującą utratę połysku i uszkodzenia powierzchni. Po gruntownym wstępnym czyszczeniu konieczne jest utrzymywanie czystości i regularne mycie wodą i środkami pielęgnacji o neutralnym pH.
– Do bieżącej pielęgnacji zaleca się używanie wosków naturalnych i silikonów do konserwacji marmuru.
– Nie stosować aktywnej chemią żrącej do czyszczenia parapetów np. „kamień i rdza” – środki te najczęściej są przyczyną uszkodzeń, wżerów, zmatowień i zmian w strukturze kamienia.
– Konglomerat, jest wrażliwy na kwasy, kwaśne wydzieliny owoców (np. cytryna), wrażliwy na długotrwałe działanie aktywnych pigmentów (np. rozlane i pozostawione barwniki spożywcze, cola, wino czerwone itp.) By uchronić się przed plamami powstałymi wskutek działania powyższych substancji parapety można impregnować. Do impregnacji należy stosować środki impregnacyjne (impregnaty) do marmuru naturalnego zgodnie z ich instrukcją użycia. Środki te są powszechnie dostępne w handlu w sklepach z chemią budowlaną lub marketach budowlanych.
– Ze względu na własności fizyczno-mechaniczne oraz bezpieczeństwo użytkowników zabrania się nadmiernego punktowego obciążania.

Zapisz

Zapisz

Zapisz